Jméno:    Heslo: 

SPONZOŘIFOTKY


video video video

VIDEA


video video video
60 let od založení oddílu stolního tenisu
Na podzim roku 2019 si náš oddíl připomněl 60 let od založení oddílu stolního tenisu v Chlumci nad Cidlinou.

První léta oddílu ST (1959-1980)
Od roku 1957 se scházela skupina chlapců a využívala prostor půdy tehdejší truhlárny v ulici Svatopluka Čecha. Zde se pravidelně trénovalo, byly pořádány turnaje jednotlivců a hrál se přebor města družstev. Oddíl stolního tenisu byl v Chlumci n. C. ustanoven 2.11.1959 při tehdejší TJ Spartak. Vedoucím nově založeného oddílu bylo necelých 17 let. Vznikl jako odezva na velký zájem mládeže o tento sport.

O založení oddílu a následnou správu oddílu se zasloužil především Josef Kycelt a Ing. Karel Pejchal. Stolní tenis se nejprve hrál v šatně sokolovny. Od roku 1961 se hrálo na galeriích sálu chlumecké sokolovny.

V letech 1956 - 1959 byly pořádány v Chlumci soutěže uličních družstev, které si chlapci sami řídili.
V říjnu roku 1960 byl sehrán historicky první zápas mistrovský. Od prázdnin 1961 byl po několik let pořádán výcvikový tábor mládeže a tím byl pokořen základ budoucích úspěchů mládežnického stolního tenisu. V roce 1963 hráli hráči historicky poprvé krajskou soutěž v družstvech.

V březnu roku 1964 se uskutečnilo v sokolovně mezinárodní utkání s polským ligovým celkem Górnik Zlotoryja. V létě 1964 vyslal oddíl své prvé nástupce do školení trenérů a rozhodčích. V rámci okresní spartakiády roku 1965 bylo sehráno další mezinárodní utkání s předním celkem NDR Tiefbau Berlin, kde Chlumečáci zvítězili. V roce 1967 byl oddíl vyhodnocen jako nejlepší na okrese. Ing Karel Pejchal pískal extraligu a byl ve výběru rozhodčích na mistrovství Evropy v Praze roku 1976.

http://www.chlumeckypingpong.com/images/photoalbum/album_12/hri_1971_t2.jpg

(1971) Zleva: Jiří Maxa, Josef Kycelt, Jan Jeřábek, Miroslav Vojtíšek, Josef Klofec, Karel Pejchal, Václav Hampl

Vybudování herny ST v Chlumecké sokolovně (1981 - 1982)
V roce 1981 se oddíl rozhodl vybudovat stálou a po všech stránkách vyhovující hernu stolního tenisu. K realizaci byla vybrána půda sokolovny. Na jaře 1981 byly zahájeny práce vyklízením letitého haraburdí a v polovině roku 1982 se již herna mohla předat do provozu. Hlavním organizátorem byl Josef Kycelt, bez kterého by tato herna nevznikla. Herna byla otevřena mistrovským zápasem krajského přeboru 2. třídy Chlumec n. C. - Slavia Hradec Králové, v sobotu dne 11. září 1982.

Mezi těmito daty bylo mnoho dřiny a obětavosti. Členové oddílu ST odpracovali 3096 brigádních hodin. Bylo nutné vybudovat novou podlahu (strop) z ocelových nosníků a stovek hurdisek v rozměru téměř 220 m2. Namícháno a zpracováno bylo 3500 věder betonu a malty. Materiál byl dopravován do výše 4. podlaží s minimální mechanizací a to převážně ručně. Získán byl prostor pro tři stoly závodní hry s osvětlením, elektrickým vytápěním a větráním pomoci ventilátorů.

Léta (1982 - 2010)
Muži hráli dlouhodobé soutěže na krajské i okresní úrovni. Mládež se zúčastňovala přebornických soutěží v rámci okresu i kraje. Chlumečtí hráči se od roku 1983 pravidelně utkávali s německým oddílem BSG Traktor Bayern. V roce 1986 se na mistrovství ČR ve dvouhře ml. žáků umístil na 25-32 místě Daniel Miffek. V 90. letech hrály ženy ligu. V roce 2007 se chlumeckému mužskému áčku podařilo vybojovat postup do divize.

http://www.chlumeckypingpong.com/images/photoalbum/album_2/a_tm_2006.jpg

Zleva "A" (2006): Luděk Trojan, Jiří Mrázek, Pavel Kycelt, Jiří Pilný

http://www.chlumeckypingpong.com/images/photoalbum/album_2/spolen_2006.jpg

Zleva "B" (2006): Michael Cudlín, Václav Bulíček, Petr Kycelt, Pavel Králíček, Vladimír Mrázek, Josef Kycelt

Chlumecká legenda Josef Kycelt (1942 - 2010)
V březnu roku 2010 si oddíl prošel těžkou ztrátou. Při mistrovském utkání mezi Sokolem Chlumec n. C. a Sokolem Hradec Králové zemřel zakladatel, trenér a funkcionář oddílu pan Josef Kycelt. Josef Kycelt byl po celou dobu od založení oddílu (51 let) aktivním hráčem, trenérem a funkcionářem oddílu. Dále byl předsedou Okresního svazu stolního tenisu Hradec Králové, starostou TJ Sokol Chlumec nad Cidlinou a zastupitelem města. Dnes v jeho sportovních úspěších pokračují jeho synové, dcera, vnuci a vnučka.


https://www.chlumeckypingpong.com/images/photoalbum/album_2/kycelt_josef.jpg


Léta (2010 - 2019)
Po úmrtí Josefa Kycelta přebírají správu oddílu jeho synové Petr a Pavel Kyceltovi. V roce 2010 si oddíl vlastnoručně zateplil hernu, materiál zaplatil Sokol Chlumec n. C. Mezi lety 2010 - 2012 měl oddíl čtyři družstva mužů dvě na krajské úrovni a dvě na okresní úrovni. Od roku 2012 měl oddíl tři družstva mužů a jedno žen. V letech 2012 - 2017 hrálo družstvo žen divizi. Mládež se zúčastňovala jak v jednotlivcích, tak v družstvech krajských přeborů a bodovacích turnajů v rámci kraje.

V roce 2018 předává Petr Kycelt funkci předsedy oddílu svému synovi Martinovi. Od roku 2018 hraje A tým mužů KP1, B tým KP2 a C tým okresní přebor. Z důvodů nedostatku družstev mužů v okrese Hradec Králové hraje C tým od roku 2019 v okrese Jičín, zde hrají 3. třídu z celkových pěti tříd. V Hradci králové a okolí je sice dost hráčů, ale ti si hrají soutěž neregistrovaných, kde mají 6 úrovní soutěže. Oddíl každoročně pořádá turnaje pro veřejnost.

V současné době má oddíl kolem 35 členů z toho 19 dětí. Oddíl po celou dobu své existence vychovává mládež a každoročně nabírá nové děti.

http://www.chlumeckypingpong.com/images/photoalbum/album_25/img_0659.jpg

Chlumecká sokolovna
Po 91 letech co byla sokolovna v Chlumci vybudována, jsou zde zapotřebí provést nutné rekonstrukce. Rozpadající se okna v 2.NP, oloupaná barva ze střechy, dosluhující kotle. Sál, který se nedá vyvětrat, protože jsou zde sice vyměněná okna, ale nedají se otevřít (potřeba nuceného větrání).

Například naši hráči se nemají kde vysprchovat. My už jsme si na tento stav zvykli, ale některým novým hostujícím hráčům se to špatně vysvětluje.

Věřím, že se tento stav v příštích letech s nutnou podporou města zlepší. Sám sokol má finance akorát tak na údržbu. Jeho příjmy jsou jen z pořádaných akcí. Právě v období podzimu až zimy se tu koná nespočet akcí od tanečních, koncertů, turnajů, plesů či zábav. Je to jedna z mála budov v Chlumci nad Cidlinou s tolika akcemi během roku pro veřejnost.

Za oddíl Martin Kycelt
Kycelt M dne 06.02.2020 · V žádné kategorii · 0 Komentářů · 2226x Přečteno ·Tisk
Komentáře
Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první kdo vloží svůj komentář.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.

Prosím přihlaště se pro možnost hodnocení.

Zatím nikdo nehodnotil.
Umistěni A týmu / Divize
Odkaz na STIS
Umistěni B týmu / Krajský přebor 2.třídy A
Odkaz na STIS
Umistěni C týmu / RSST Jičín muži 1.
Odkaz na STIS
Umistěni C týmu / RSST Jičín muži IV.
Odkaz na STIS
Regionální přebor žáci
Odkaz na STIS
Odkazy
Česká asociace stolního tenisu
Královéhradecký svaz stolního tenisu
Pinec.info
Mezinárodní stolnětenisová federace
Internetový obchod STEN marketing
Internetový obchod Pinec.cz
STIS
Jiskra Nový Bydžov
Kdo je on-line
Hosté on-line: 1

Členové on-line: 0

Registrovaní členové: 7
Nejnovější člen: Roman S
Powered by PHP-FUSION © Copyright 2002 - 2022 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Design:Josef J