video video video

VIDEA

Úspěšný vstup áčka do nové sezóny
Novinky

Uplynulou sobotu již začaly krajské soutěže dospělých a první zápasy tak čekaly i naše áčko. Oproti loňské sezóně jsme se museli obejít bez Honzy Ornsta, který se vrátil do Bydžova. Premiérová sezóna na základu ačka tak čeká na Vláďu Mrázka. V prvním dvojzápase jsme na domácích stolech hostili Stěžery B a DTJ/Slavii D. S vědomím vyrovnanosti soutěže jsme chtěli do sezóny vstoupit úspěšně a získat aspoň 5 bodů. Chlumec A - Stěžery B 10 - 6 Hosté přijeli v sestavě Kodym, Prousek Vít, Šanc Přemysl, Kvasnička a Šanc Vojtěch. Vstup do utkání nám vyšel náramně, bratská dvojice Mrázků přehrála 3-0 Kodyma se Šancem a stejným výsledkem si vedli i Pavel s Michalem proti Prouskovi s Vojtou Šancem. Stav 2-0. V první sérii Jirka snadno podlehl Kodymovi, Pavel bohužel nedotáhl vedení 2-0 s Prouskem a v koncovce pátého setu prohrál i Vláďa s Přemou Šancem. Jediný bod tak zaznamenal Michal po výhře nad mladým Vojtou Šancem. Stav 3-3. Druhá série se nám vydařila, Pavel sice nestačil na Kodyma, ale Vláďa přehrál Prouska, Michal Přému Šance a Jirka Kvasničku, který střídal Vojtu Šance. Stav 6-4. Vítěznou sérii Kodyma nezastavil ani Vláďa. Stejně bezchybně jako Kodym si ovšem vedl i Michal, který porazil Prouska. I další dva zápasy jsme zvádli, Jirka zdolal v pěti setech Přému a Pavel 3-1 přehrál Kvasničku. Stav 9-5. V souboji neporažených jedniček proti sobě stanuli Michal s Kodymem, náš borec již vedl 2-0 na sety a měl na dosah přidání desátého bodu a ukončení zápasu. Houževnatý soupeř se ale nevzdal a utkání dokonce otočil. Desátý bod tak pro naše barvy zajistil až Jirka, který porazil Prouska. Konečný stav 10-6. Body domácích: Cudlín, Jirka Mrázek 3,5/4,5; Pavel Kycelt, Vláďa Mrázek 1,5/3,5. Body hostů: Kodym 4/4,5; V.Prousek 1/4,5; P.Šanc 1/3,5; Kvasnička 0/2, V.Šanc 0/1,5. Chlumec A - DTJ/Slavia D 10 - 6 Odpolední soupeř na nás vytasil hned tři potaháře (Merkl, Trojan, Šilhanová), které doplňoval Mates. Cíl pro čtyřhry jsme splnili, jednu jsme dokázali vyhrát. Pavel s Michalem urvali bod s Matesem a Šilhanovou. Jirka s Vláďou pak nestačili ve čtyrech setech na Merkla s Trojanem. Stav 1-1. K první dvouhře nastoupil Pavel proti Merklovi, soupeř si v klíčových momentech ovšem dokázal pomoci servisem a Pavel prohrál 1-3. Jirka pak v pěti setech zdolal Matese, Vláďa podlehl Šilhanové a Michal porazil Lůďu Trojana. Stav 3-3. Možná klíčový zápas následně odehrál Jirka s Merklem. Jirka již ve třetím setu odvrátil soupeři tři mečboly, ve čvrtém setu otočil stav 3-9 a nakonec se v pátém setu radoval z premiérové výhry nad tímto soupeřem. Ve čtyřech setech s pomocí několika čuňat vyhrál i Vláďa s Matesem. Výhru poté přidal ještě Michal nad Šilhanovou a naši sérii tak neprodloužil až Pavel, který podlehl Trojanovi. Stav 6-4. Vláďa bohužel na Merkla nestačil a prohrál ve čtyrech setech, další body jsme ale nasbírali výhrami Michala nad Matesem, Pavla nad Šilhanovou a Jirky nad Trojanem. Stav 9-5. Ani napodruhé se Michalovi nepodařilo ukončit zápas a položit čtyřku, Merklovi podlehl překvapivě snadno 0-3. Desátý bod nám zařídil tak až v dalším zápase Pavel, který 3-1 porazil Matese. Konečný stav 10-6. Body domácích: Jirka Mrázek 3/3,5; Cudlín 3,5/4,5; Pavel Kycelt 2,5/4,5; Vláďa Mrázek 1/3,5. Body hostů: Merkl 3,5/4,5; Trojan 1,5/3,5; Šilhanová 1/3,5; Mates 0/4,5. Všichni naši hráči podali zodpovědný výkon, což nám zajistilo plný bodový zisk, který budeme chtít potvrdit již za 14 dní v domácím zápase proti Hořicím. Za podporu děkujeme několika věrným fanouškům.