VIDEA

Áčko přišlo o neporazitelnost

V sobotu nás čekaly souboje s celky Nové Paky a Jičína, tedy týmy, které v tabulce byly na třetí, respektive druhé pozici.

Chlumec - Nová Paka "A" 9 - 9

Dopoledne jsme nastoupili v klasické sestavě, soupeř přijel ve složení Šmidrkal, Luňák, Kazda a Fejfar.

Vstup do utkání nám vyšel výborně, když jsme dokázali vyhrát oba debly v pěti setech. Bratři Mrázkovi porazili Šmidrkala s Fejfarem a Michal s Pilňochem otočili zápas proti Kazdovi s Luňákem. Stav 2-0 pro nás.

Po první sérii jsme si stále drželi vedení. Jirka Pilný neměl nárok proti Šmidrkalovi, Vláďa prohrál 1-3 s Luňákem, Jirka Mrázek 3-1 přehrál Fejfara a Michal stejným poměrem porazil Kazdu. Stav 4-2.

I druhá série skončila smírně. Vláďa prohrál na 9 v páté sadě se Šmidrkalem, Jirka neztratil s Luňákem ani set, Michal udolal na 11 v pátém setě Fejfara a Pilňoch nestačil na Kazdu. Stav 6-4.

Třetí série pro nás dopadla katastrofálně, kdy jsme nezískali ani bod. Jirka se Šmidrkalem prováhal příležitost vést 2-0 na sety a pak již se na jeho pálku přilepila nejistota a zápas v pěti setech prohrál. Michal čelil Luňákovi, ale nezvykl si na jeho servis a aktivitu a podlehl 1-3. Pilňoch s Vláďou poté na Fejfara, respektive Kazdu, uhráli pouze jeden set a oba odešli od stolu poraženi. Stav 6-8.

Michal do té doby neporaženému Šmidrkalovi uštědřil lekci a vyhrál 3-0. Jirka Pilný urval také bod, porazil 3-0 Luňáka. Vláďa na Fejfara bohužel nestačil a tak o remízu bojoval Jirka. Ten nelehkou úlohu zvládl a Kazdu porazil 3-1. Konečný stav 9-9.

Body domácích: Cudlín a Jirka Mrázek 3,5/4,5; Pilný 1,5/4,5; Vláďa Mrázek 0,5/4,5.
Body hostů: Šmidrkal 3/4,5; Luňák, Fejfar a Kazda 2/4,5.

V odpoledním zápase jsme se museli obejít bez Michala, takže jsme povolali do boje Jendu Havlína, pro kterého to byla premiéra za áčko.

Chlumec - Jičín "B" 3 - 10

Hosté přijeli v sestavě Kříž, Červenka, Soukup a Gebauer.

Vstup do utkání nám hrubě nevyšel. Jirka a Vláďa Mrázkovi nedotáhli vedení 2-0 na sety, neproměnili ani mečbol a nakonec s párem Kříž, Gebauer prohráli. Jirka Pilný s Honzou na Červenku se Soukupem také nestačili. Stav 0-2.

První bod jsme neuhráli ani v první sérii. Pilňoch prohrál s Křížem, Vláďa nestačil na Gebauera, Jenda v singlové premiéře proti Červenkovi bojoval, ale na zisk setu to nestačilo, prohra 0-3. Jirka Mrázek po špatném výkonu poté podlehl Soukupovi. Stav 0-6.

Šňůra proher pokračovala i ve druhé sérii, Vláďa prohrál s Křížem a Jenda s Gebauerem. První bod přidal až v devátém zápase Jirka, který se herně našel a 3-0 porazil Červenku. Druhý bod hned vzápětí přidal Pilňoch, který porazil 3-1 Soukupa. Stav 2-8.

Pěkný zápas sehrál poté Jenda proti hostující jedničce Křížovi. Jenda měl dokonce 8 setbolů na vedení 2-1 na sety, ale druhý set nakonec prohrál 16-14 a celý zápas nakonec 1-3. Jirka navázal na předchozí zápas a 3-0 vystřílel Gebauera. Celé utkání ukončil Jirka Pilný prohrou s Červenkou. Konečný stav 3-10.

Body domácích: Jirka Mrázek 2/3,5; Pilný 1/3,5; Vláďa Mrázek 0/2,5; Havlín 0/3,5.
Body hostů: Kříž 3,5/3,5; Červenka a Gebauer 2,5/3,5; Soukup 1,5/2,5.

V tabulce jsme po tomto kole klesli na třetí místo, ale první pětice je velmi vyrovnaná a souboje o čelo budou ještě velmi napínavé. Poslední zápasy první půlky sehrajeme za 14 dní v Trutnově-Poříčí a ve Rtyni v Podkrkonoší.